Kampania profilaktyczna „Trzeźwy umysł, czyli bliżej siebie i innych” realizowana jest w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024.
Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej mieszkańców gminy Walim na coraz częściej występujący problem przemocy w rodzinie, uzależnień oraz depresji.
Głównym założeniem projektu kampanii jest, aby całe rodziny się zaktywizowały i przyłączyły do wspólnej edukacji poprzez zabawę i aktywne spędzanie czasu wolnego, dlatego do udziału zapraszamy dzieci, rodziców oraz dziadków, aby wspólnie nauczyć się spędzać wolny czas i wykorzystać go na poprawne relacje rodzinne.
W trakcie trwania kampanii przeprowadzone zostaną zajęcia dla dorosłych uczestników – Szkoła dla rodziców i wychowawców. Ponadto stawiamy na dobrą zabawę jako alternatywę spędzania wolnego czasu w przestrzeni wirtualnej. Każdy dobry radosny moment jest także pomocą dla osób, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w organizowanych zajęciach. Spotykamy się podczas wydarzeń gminnych. Informacji szukajcie na plakatach.
Najbardziej zaangażowane rodziny zostaną nagrodzone wyjazdem na wycieczkę profilaktyczną.
walim.pl
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej