Żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego zakończyli budowę kładki dla pieszych, która umożliwia bezpieczne dotarcie do swoich posesji mieszkańcom nieruchomości przy tzw. „Trójstyku” w Niedźwiedzicy. To niezwykle ważna inwestycja, szczególnie po zniszczeniach spowodowanych wrześniową powodzią.
Wójt gminy Walim osobiście podziękował żołnierzom za ich profesjonalizm i zaangażowanie, wręczając im pamiątkowe upominki. W imieniu mieszkańców, wyraził wdzięczność za ich wkład w odbudowę gminy i pomoc w przywróceniu normalnego życia tam, gdzie powódź poczyniła największe szkody.
Choć nadal zmagamy się ze skutkami żywiołu, takie działania przywracają nadzieję i poczucie bezpieczeństwa naszej społeczności.
Dziękujemy za Waszą służbę i wsparcie!
walim.pl
Rzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcejAż 6 akcji krwiodawstwa w Świebodzicach zaplanowało w tym roku RCKiK Wałbrzych. Tradycyjnie autokar parkować będzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbędzie się już 24 lutego.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała grant w wysokości 136 000 zł na rozwój usług opiekuńczych dla seniorów w ramach projektu „Premia Społeczna”, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy.
czytaj więcej