W szpitalach na Dolnym Śląsku potrzebna krew. Przebywa tam wielu pacjentów, którym Twoja krew może uratować życie. Zapasy krwi grup ujemnych 0 (-), A(-), B (-) oraz grupy 0 (+) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu szybko się kończą, obecnie ich stan jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego krew jest bardzo potrzebna, a mieszkańcy województwa oddający krew są ratunkiem w tej sytuacji dla wielu pacjentów. Liczy się każda kropla krwi…
W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz akcje wyjazdowe.
Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.
Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie na wzajem.
Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/
Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddawanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.
Przypominamy profil Krwiodawcy:
- wiek: 18 - 65 lat
- waga: minimum 50 kg
- bardzo dobry stan zdrowia
- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
- wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku.
Źródło: starebogaczowice.ug.gov.pl
Zrzutka dla Damiana Stolarczyka "Jaśka" na rehabilitację, leczenie wzroku i słuchu po wypadku.
Drodzy przyjaciele i rodzino, zwracamy się do was z ogromną prośbą o wsparcie dla naszego Damiana. Jak wiecie Damian 18 czerwca tego roku miał wypadek motocyklowy który wywrócił jego życie do góry nogami. Zawsze był aktywny. Jest wiernym kibicem Wałbrzyskiego Górnika, od 10 lat jeździ na prawie wszystkie mecze. Jego hobby to sport, góry i czytanie. Nie potrafił leniuchować, posiadał dwie prace w których ma wspaniałych przyjaciół. To wszystko niestety od dwóch miesięcy jest dla niego nieosiagalne. Na chwilę po wypadku wydawało się że wyjdzie z tego bez większego szwanku lecz niestety jest dokładnie odwrotnie. Po około miesiącu dopiero opuścił OIOM. Do dnia dzisiejszego przebywa na chirurgi ogólnej w Wałbrzychu, niestety nie słyszy, nie widzi, i nie wstaje z łóżka, powoli zaczyna wracać mu świadomość gdzie jest, co się stało i jakie konsekwencje przyniósł mu wypadek. Na chwilę obecną lekko poprawił się wzrok ale słuch niestety zerowy. Zaczynamy fizjo terapię i szukamy wyspecjalizowanego ośrodka który mógłby jakoś pomóc że sluchem. Nie wiemy jak długo potrwa jego hospitalizacja i powrót do zdrowia ale napewno powrót do formy zajmie mu bardzo dużo czasu, wysiłku fizycznego i psychicznego. Dlatego jeszcze raz wszystkich prosimy o wsparcie. Będziemy na bieżąco starać się was informować o postępach w leczeniu.
6 września 2021r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty - "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w aglomeracji wałbrzyskiej i powiecie oławskim.
Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty organizacji non-profit, które realizowane są w aglomeracji wałbrzyskiej lub powiecie oławskim, zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
Ewa - mama, córka, siostra, ciocia, przyjaciółka, serdeczna koleżanka, niezłomna miłośniczka sportu i nauczycielka wychowania fizycznego - potrzebuje wsparcia.
Dnia 1 czerwca br. dzięki alarmowi jej mamy i szybkiej reakcji bliskich współpracowników została znaleziona w miejscu pracy. Wezwano pogotowie. Miała problemy z mową i podejrzewano udar, ale w szpitalu okazało się, że to tętniak. Została dwukrotnie zoperowana, ale krwiak był rozległy i zajął spory obszar jednej z półkul mózgowych. W chwili obecnej Ewa pozostaje w śpiączce, jest pod respiratorem i nie reaguje na zewnętrzne bodźce.
Zapraszamy serdecznie na charytatywne zawody w biegach górskich Silver Run w roku 2021, Państwa udział w zawodach to aktywna pomoc dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, ośrodków resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych, ubogich i dysfunkcyjnych rodzin, oraz dzieciom niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Nasz Dom w Piwnicznej Zdrój.
To dzięki Państwu młodzi ludzie w trudnej sytuacji życiowej mogą korzystać z darmowych pozaszkolnych zajęciach wychowania fizycznego, m.in. wspinaczkę sportową, piłkę ręczną, narciarstwo zjazdowe i wiele innych dyscyplinach.
Numer KRS Fundacji Merkury z Wałbrzycha: 0000191584
Cel szczegółowy: BOGDAN