Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom” powstała w Boguszowie – Gorcach w 2014. Jednak jej założycielka - Joanna Sobina od kilkunastu lat działa aktywnie - ratując z opresji chore, poszkodowane przez los, wyrzucone, bite i niechciane zwierzęta. Obecnie pod opieką Fundacji przebywa blisko ponad 78 psów i kilkanaście kotów. Dla których szukamy odpowiedzialnych, dobrych domów. Liczba ta stale się zmienia. Na jedno adoptowane zwierzę przypada kilka kolejnych potrzebujących pomocy zarówno weterynaryjnej, jak i behawioralnej. Zadania Fundacji to również interwencje, wizyty przed i po adopcyjne, organizowanie zbiórek na rzecz podopiecznych oraz edukacja społeczeństwa. Krzewienie idei sterylizacji i kastracji zwierząt, która jest kwestią kluczową w zapobieganiu bezdomności.
Mamy pod opieką zwierzęta, które wymagają specjalistycznego leczenia. Między innymi pieska Horacego po wypadku, kotkę Miotełkę po operacji miednicy i łapek, kotkę po operacji oka, szczeniaki z kontenera na śmieci (i wiele innych). Każde z nich wymaga leków, skomplikowanych operacji oraz codziennej pielęgnacji. Sami nie damy rady pokryć wszystkich kosztów, nie mówiąc już o tym, że niektóre zaległe faktury piętrzą nam się na stole.
Osoby zainteresowane finansowym wsparciem naszych działań mogą dokonać darowizny na podane niżej konto:
IDEA bank 58 1950 0001 2006 5234 5541 0002. Potrzebujemy także karmy mokrej i suchej dla psów i kotów oraz środków czystości typu Agent i ręczników papierowych.
Punkt Rzecznika Praw Obywatelskich w Wałbrzychu - Urząd Miejski w Wałbrzychu przy Placu Magistrackim 1 (II piętro, sala nr 25).
Interesanci przyjmowani będą co miesiąc, w drugi poniedziałek miesiąca w godzinach 10.00 - 14.00.
Dni przyjęć w 2018r. w godzinach 10:00-14:00: 16 marca, 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października, 12 listopada, 10 grudnia.
Zachęcamy do przyłączenia się do szlachetnej inicjatywy kibiców Górnika Wałbrzych. Do akcji przyłączyli się już między innymi zawodnicy, działacze Górnika oraz koszykarskiego MKS Mazbud Basket Szczawno Zdrój.
Jak można zostać biało-niebieskim Mikołajem?
Zuszki i Harcerze ze Świebodzickiego Szczepu ZHP IMAGO potrzebują wsparcia!
Dzieci kroczą najpiekniejszą drogą ku przygodzie jaką jest bycie zuchem/harcerzem.
Wspieramy ich, cieszymy się z sukcesów, z usamodzielniania i ich świetnej zabawy.
Więc teraz WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD - remontujemy nową HARCÓWKĘ!
Te poprzednie, rozrzucone po mieście się nie nadają - grzyby, wilgoć, niesprzyjające zarządzanie i całe zło.
czytaj więcejMinęło pół roku od momentu kiedy miasto Świdnica przekazało fundacji „Mam Pomysł” w użytkowanie nowo wybudowany obiekt schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pogodnej 3. Mamy dla Państwa szczegółowe dane z wykonania zadań publicznych, za które odpowiedzialni są zarządcy obiektu.
Aktualnie fundacja zatrudnia w schronisku na stałe 5 osób. Realizują oni zadania związane z bieżącym funkcjonowaniem obiektu, wykonują prace administracyjne, opiekują się zwierzętami, a także realizują postanowienia zawarte w umowach z innymi gminami. Do świdnickiego schroniska nie trafiają tylko zwierzęta z miasta, ale także z gminy Bolków, Żarów, Głuszyca, Lubin, Jaworzyna Śląska czy Rudna.
Jacek Sobczak. Kiedyś gwiazda dużego formatu. Były gracz Górnika Wałbrzych czy Legii Warszawa, z którą w 1991 roku awansował do półfinału ówczesnego Pucharu Zdobywców Pucharów. Obecnie zaś człowiek mocno schorowany i mimo podjętej pracy, bezdomny.
Starsi kibice doskonale pamiętają Sobczaka, który w barwach Górnika rozegrał 22 mecze w Ekstraklasie, a potem rozsławiał nasze miasto udanymi występami w Legii Warszawa. Zapewne nie brakuje również takich, którzy uśmiechną się na wspomnienie niezbyt sportowego trybu życia wałbrzyszanina. I jedno, i drugie, to niemal zamierzchła przeszłość. Niestety, teraźniejszość nie rozpieszcza pana Jacka, który z bezinteresowną pomocą kilku osób próbuje stanąć na nogi.