Jedenaście szkół wzięło udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Mamo tato, nie parkuj w tym miejscu". To jedna z form kampanii przeciw zajmowaniu (bez upoważnienia) miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, prowadzona pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu". Dzieci namalowały na ten temat 170 obrazków. Autorzy dziesięciu z nich wyszli z ratusza z nagrodami, ufundowanymi przez prezydenta miasta. To była już trzecia edycja konkursu. Ubiegły rok zakończył się dla Wałbrzycha szczególnym sukcesem, bo komisja za najlepszy w całym kraju uznała rysunek ośmioletniej Angeliki Chochoł ze Szkoły Podstawowej nr 28. A uczestników było 600. W tym roku kolejna szansa, zwłaszcza, że prace oceniała profesjonalna komisja pod przewodnictwem szefowej Galerii Sztuki BWA, Alicja Młodeckiej. Pierwsze miejsce przyznano Agnieszce Bajkacz z Zespołu Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu, drugie przypadło Julii Wawryszczuk, także z ZSI, na trzecim uplasowała się Karolina Więckowska ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Laureatki otrzymały w nagrodę cyfrowe aparaty fotograficzne. Upominki od miasta dostali też autorzy prac wyróżnionych. W podziękowaniu dla organizatorów dzieci przygotowały program artystyczny. Popisy małych artystów oglądali między innymi komendanci służb porządkowych, czyli policji i straży miejskiej. Szef straży miejskiej Kazimierz Nowak zapewnił, że prowadzona od trzech lat kampania pomału zaczyna dawać pozytywne efekty. - Kiedyś zjawisko zajmowania "kopert" było wręcz nagminne. Teraz zdarza się znacznie rzadziej, ale to nie oznacza, że kierowcy nagle stali się aniołami - mówi komendant. W tym roku dążenia osób pokrzywdzonych przez los wsparł parlament, ustalając nowe stawki mandatów za parkowanie na "kopercie". Zajmując takie miejsce bez uprawnienia, trzeba się liczyć z karą w wysokości 500 zł. - Na razie ludzie reagują bardzo emocjonalnie, ale z czasem to powinno dać efekt, o jaki chodziło ustawodawcy, czyli wolne miejsca parkingowe dla ludzi niepełnosprawnych - podkreśla Kazimierz Nowak.
Źródło: (Szela) / 30minut
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejSzkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się już 15 stycznia 2025 roku.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej