Ponad dwa tysiące posiłków dla dzieci z wałbrzyskich szkół udało się zakupić za pieniądze ze sprzedaży biletów na spektakl „Za bardzo Czerwony Kapturek”. Przedstawienie odbyło się w ramach akcji Syta Zima, której organizatorami była wałbrzyska Toyota, Fundacja „Merkury” i gmina Wałbrzych. - To był wyjątkowy spektakl. Pełen dobrego humoru i podtekstów – mówili widzowie po zakończonym przedstawieniu. Na scenie zamiast zawodowych aktorów pojawili się między innymi: Agnieszka Kołacz- Leszczyńska poseł na sejm RP, która grała Za bardzo Czerwonego Kapturka, Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, który wcielił się w rolę Za bardzo wystrzałowego Myśliwego. Ponadto senator, prezesi, dyrektorzy różnych firm i instytucji oraz dziennikarze.
Przedstawienie, które zostało wystawione na deskach Teatru Lalki i Aktora pomogło dzieciom. Pieniądze ze sprzedaży biletów przeznaczone zostały na dożywianie najmłodszych. – To bardzo szczytny cel. Jestem dumny z tego, że mogliśmy wziąć w tym udział – mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Klasyczna bajka została odczytana na nowo, ale tym razem w niektórych momentach dzieci musiały zamykać oczy. - Wybraliśmy bajkę, która jest wszystkim dobrze znana, z którą każdy ma jakieś skojarzenia. Natomiast próbowaliśmy przedstawić ją bardziej pikantnie, aby dorosła widownia dobrze się bawiła – mówiła Martyna Majewska, reżyserka spektaklu.
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej