W październiku mija rok, odkąd rodzina Imaszewskich mogła zamieszkać w warunkach, odpowiadających ciężko choremu Krzysztofowi Imaszewskiemu. - Gdybyśmy pozostali w walącej się kamienicy przy ul. Szymanowskiego, w mieszkaniu na trzecim piętrze, to nie wiem, czy mąż by dożył tego dnia – mówi ze łzami w oczach Czesława Imaszewska.
A to jej uporowi, nieustępliwości i kilometrom wydeptanych ścieżek do urzędów, sklepów i firm, rodzina zawdzięcza większe i wyremontowane mieszkanie. Większość wyposażenia
i prac budowlanych ofiarowali Imaszewskim dobrzy ludzie, niczego w zamian nie oczekując. Bez tego by się nie udało - 8-osobowa rodzina ma do dyspozycji tylko niewielką rentę
Krzysztofa Imaszewskiego. Czesława nie pracuje, bo musi się zajmować chorym mężem. „30 Minut” wielokrotnie opisywało sytuację rodziny. Czesława Imaszewska uważa, że to również im pomogło. – Kiedy chodziłam po prośbie o różne rzeczy, potrzebne do remontu, pokazywałam artykuły w „30 Minutach”, wtedy mi wierzyli i pomagali – opowiada Czesława. Wśród dobroczyńców Imaszewska wymienia Daniela i Marię Sipów, firmę ROL i Potex. – Nie wszyscy chcieli, aby ich wymieniać w mediach – wyjaśnia. Pomocną dłoń do rodziny wyciągnęli też radni: Renata Wierzbicka, Mirosław Lubiński, Jerzy Krzyżowski. Siostry Niepokalanki, Anna i Daniela, posłanka Katarzyna Mrzygłocka, Beata Zubowska z PCPR, Dariusz Gawron, Marek Wystemp, prezes WTBS, Krzysztof Bielecki. – Może nie wszystkich wymieniłam, ale naprawdę spotkałam się z wielką życzliwością i wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni – mówi Imaszewska. Nowe mieszkanie ma trzy obszerne pokoje, kuchnię i łazienkę.
Co ważne – jest na parterze, położone blisko przychodni zdrowia. – To dla nas bardzo istotne, mąż dwa razy w tygodniu jest wożony na dializę. Po przyjeździe ze szpitala jest tak słaby, że synowie muszą go wprowadzać do domu. Na trzecie piętro na pewno by nie wszedł – podkreśla Imaszewska. Nowe warunki mieszkaniowe sprawiły też, że do domu mógł wrócić najmłodszy syn Imaszewskich, Kuba. – Był w rodzinie zastępczej u teściów, bo my nie mieliśmy warunków do jego wychowania. Teraz jesteśmy razem – cieszy się Czesława.
źródło: 30minut
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejSzkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się już 15 stycznia 2025 roku.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej