W zamku Książ odbyło się sympozjum poświęcone życiu i działalności papieża Jana Pawła II. Jego organizatorami są Instytut Jana Pawła II oraz Publiczne Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu. Sympozjum rozpoczęło się mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Magnificencji ks. Tadeusza Chlipały, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej w kaplicy zamkowej. Podczas sympozjum w Sali Balowej zainaugurowana została kampania "Z życia dla życia", zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu z okazji XXX rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową.
Celem akcji jest propagowanie wyrażenia zgody na pośmiertną transplantację organów przez osoby dorosłe dla ratowania życia innym ludziom. - Cel akcji idealnie opisują słowa patrona PG nr 7 Jana Pawła II "Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być darowanie organów". Dlatego też na uznanie zasługuje zaangażowanie szkoły w tę szczytną akcję, która jest wypełnieniem nauk naszego Wielkiego Rodaka - przekonuje Piotr Kruczkowski, patron akcji.
Źródło: (RAD) / 30minut
W życiu różnie bywa, jeśli chodzi o relacje i związki. Na początku często wydaje nam się, że o jest to, a dopiero, gdy na świecie pojawia się dziecko, okazuje się, że rodzice nie są w stanie poradzić sobie z codziennością. Dochodzi wtedy czasami do rozstania, rozwodu, a osoba, która pozostaje prawnym opiekunem dziecka, ma prawo do alimentów. Nie zawsze jednak jest to takie proste, aby te alimenty regularnie otrzymywać czy egzekwować.
W sytuacji, gdy nie otrzymujemy należnych alimentów na dzieci, nie tylko doświadczamy trudności finansowych, ale także obawiamy się o dobro naszych najbliższych. Brak regularnych środków utrzymania może istotnie wpłynąć na jakość życia dziecka oraz ograniczyć jego możliwości rozwoju i spełnienia potrzeb.
Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie!
Z tej okazji przygotowany został specjalny program jubileuszowy w dniach 11-12 kwietnia (czwartek-piątek) 2024r.
Wałbrzyski Budżet Obywatelski 2025 harmonogram - Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że:
- mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji;
- propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie;
w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji - wpisując je do budżetu.
Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
czytaj więcejWałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
czytaj więcej