W poniedziałek, 16 sierpnia, z samego rana ostatni transport z darami dla powodzian wyjechał ze Świebodzic do Bogatyni. Takich transportów było kilka, bo w akcję zbiórki żywności i środków czystości dla dotkniętych tragedią bogatynian włączyło się bardzo wielu ludzi dobrej woli, ogromne serce okazały też świebodzickie firmy, dzieląc się z powodzianami m. in. chlebem, chemią domową, wędlinami.
- Pragnę gorąco podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wsparli powodzian z Bogatyni - mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. - Okazaliście Państwo wielkie serce, współczucie, ludzką solidarność. Szczególne słowa podziękowania kieruję do naszych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, które tak hojnie podzieliły się tym, co produkują. My, świebodziczanie doskonale wiemy, co oznacza powódź, przeżyliśmy ją wielokrotnie, choć nie na tak ogromną skalę. Dlatego chcemy pomóc i pomagamy.
Pomagać mieszkańcom Bogatyni można nadal, wpłacając pieniądze na konto:
*Urząd Gminy Bogatynia
nr konta: 37 8392 0004 3900 2059 2000 0140
dopisek: POMOC DLA BOGATYNI
*Caritas Diecezji Świdnickiej
nr konta: 49 1160 2202 0000 0000 8082 2941
dopisek: POMOC DLA BOGATYNI
Lista Świebodzickich Darczyńców
źródło: swiebodzice.pl
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej