Kilka godzin wystarczyło, by samochód dostawczy wypełnił się darami dla powodzian z Bogatyni.
Mieszkańcy Świdnicy powiadomieni zostali specjalnymi SMS-ami, w akcję informacyjną włączyły się również świdnickie media.
– Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle pokazali swoją hojność. Do urzędu przychodzili świdniczanie, którzy dzielili się swoimi zakupami. Duża liczba osób dzwoniła i pytała, co jest potrzebne, jak można pomóc i przyłączali się do akcji. Na nasz apel odpowiedzieli również przedsiębiorcy. To wszystko sprawiło, że dziś mogła wyjechać ponad tona darów dla powodzian – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Transport zapewnił Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Samochód dostawczy wypełniony został chlebami podarowanymi przez świdnickich piekarzy, wodą mineralną, suchą żywnością ufundowaną przez właścicieli świdnickich sklepów. Dary rzeczowe przekazali również świdniccy harcerze i Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, sprzęt potrzebny w pracach porządkowych Leroy Merlin, a pastę do zębów świdnicka fabryka Colgate. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzili również sami urzędnicy świdnickiego magistratu. Podczas kwesty wśród pracowników UM udało się zebrać ponad 950 zł. Za fundusze te zakupiona została żywność. Transport z darami jeszcze dziś dotrze do Bogatyni.
źródło: swidnica.pl
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w mobilnej akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 lutego w Świebodzicach.
czytaj więcejRzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcej