Kilka godzin wystarczyło, by samochód dostawczy wypełnił się darami dla powodzian z Bogatyni.
Mieszkańcy Świdnicy powiadomieni zostali specjalnymi SMS-ami, w akcję informacyjną włączyły się również świdnickie media.
– Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle pokazali swoją hojność. Do urzędu przychodzili świdniczanie, którzy dzielili się swoimi zakupami. Duża liczba osób dzwoniła i pytała, co jest potrzebne, jak można pomóc i przyłączali się do akcji. Na nasz apel odpowiedzieli również przedsiębiorcy. To wszystko sprawiło, że dziś mogła wyjechać ponad tona darów dla powodzian – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Transport zapewnił Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Samochód dostawczy wypełniony został chlebami podarowanymi przez świdnickich piekarzy, wodą mineralną, suchą żywnością ufundowaną przez właścicieli świdnickich sklepów. Dary rzeczowe przekazali również świdniccy harcerze i Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, sprzęt potrzebny w pracach porządkowych Leroy Merlin, a pastę do zębów świdnicka fabryka Colgate. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzili również sami urzędnicy świdnickiego magistratu. Podczas kwesty wśród pracowników UM udało się zebrać ponad 950 zł. Za fundusze te zakupiona została żywność. Transport z darami jeszcze dziś dotrze do Bogatyni.
źródło: swidnica.pl
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej