Centrum Wolontariatu, ogólnopolska organizacja pozarządowa, po raz trzeci wyróżniło pracownika Kredyt Banku w konkursie "Wolontariusz Miesiąca”. W lutym tego roku tytuł ten przyznano Renacie Klein z Wałbrzycha. Członkowie Rady Programu Wolontariat Biznesu docenili jej dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci m.in. z Domu Małego Dziecka w naszym mieście.
- To reakcja łańcuchowa: jak raz zaczniesz, to nie możesz przestać - mówi Renata Klein o swojej wolontariackiej przygodzie. - Głównie pomagam dzieciom, a raczej one mi. Bo dla widoku tych radosnych buzi warto. - dodaje.
Renata jest wolontariuszką od 2 lat. Jej pierwszy pomysł na dobroczynną akcję to odnowienie i fantazyjne odmalowanie pomieszczeń Szpitala Dziecięcego w Wałbrzychu. Malowanie jest jej pasją, dlatego na ścianach szpitalnych pomieszczeń – ku uciesze dzieci – pojawiły się własnoręcznie przez nią namalowane przygody zebry Zuzi. Potem były koncerty z okazji Mikołaja i Dnia Dziecka w aranżacjach dziecięcych w Filharmonii Sudeckiej dla podopiecznych okolicznych domów dziecka, świetlic środowiskowych i dzieci niepełnosprawnych. Na stałe już współpracuje z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu – pomaga wychowawcom w organizacji wycieczek dla dzieci. W ub. r. zabrała najmłodszych na wycieczkę do zoo, parku jurajskiego, Cyrklandu, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Zdobywała też z nimi odznakę skrzata muzealnika w Muzeum w Wałbrzychu. Towarzyszy też maluchom w wycieczkach do teatru lalek i filharmonii. Cyklicznie wyjeżdża z nimi na basen do Świebodzic. Renata Klein jest związana z Kredyt Bankiem w Wałbrzychu od wielu lat. Marzena Hajdas, dyrektor Oddziału w Wałbrzychu, mówi o niej: „Renata wnosi do zespołu pozytywną energię, uśmiech i ciepło. Jest bardzo zaangażowana w sprawy dotyczące Oddziału, ale zawsze znajdzie czas na bezinteresowną pomoc dzieciom. Swoim entuzjazmem „zaraża” współpracowników. Z sukcesem udaje się jej przekonać innych do działania, angażuje do swoich pomysłów na akcje charytatywne. Jest znana w lokalnym środowisku jako osoba zaangażowana i chętna do niesienia pomocy potrzebującym”. Tytuł „Wolontariusza miesiąca” Centrum Wolontariatu przyznaje raz w miesiącu wolontariuszom niosącym pomoc najbardziej potrzebującym, którzy w działaniach są wspierani przez swoje firmy. Program Wolontariatu Pracowniczego „TAK od serca” to projekt społeczny Kredyt Banku i WARTY, realizowany od grudnia 2008 r. Pracownicy włączają się w akcje wolontariackie organizowane centralnie i lokalnie lub realizują własne pomysły na pomoc innym. Wolontariusze kierują pomoc głównie do potrzebujących dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pomagają też osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Firmy ułatwiły pracownikom takie zaangażowanie – każdy pracownik może przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działania wolontariackie. Pracownikom przyznawane są też granty z Fundacji Warty i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”, która dofinansowuje lokalne projekty społeczne zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W pierwszym roku Programu ponad 300 wolontariuszy zrealizowało ok. 40 akcji wolontariackich.
(ara) - regionalnatv.pl
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej