sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Hospicjum to też życie
2008-10-03 13:07

Przełamujemy bariery związane z nieuleczalną chorobą i śmiercią – mówi Henryka Kowalczyk. Wałbrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej po raz czwarty organizuje kampanię "Hospicjum to też życie". Tegoroczna akcja przebiegać będzie pod hasłem "Hospicjum to też życie – Lubię pomagać". Kampania" Hospicjum to też życie" rozpocznie się w Wałbrzychu 4 października do 31 grudnia 2008 r. - Celem tegorocznej kampanii, którą objął patronatem prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, jest promowanie wolontariatu hospicyjnego, zachęcanie dzieci i młodzieży do pracy na rzecz chorych terminalnie, edukacja na temat końca życia, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec chorych u kresu życia - wyjaśnia Henryka Kowalczyk, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. - Działalność wałbrzyskiego hospicjum wspiera grupa wolontariuszy, wspaniałych młodych ludzi, ale jest ich wciąż za mało. Zależy nam bardzo na zainteresowaniu młodzieży wolontariatem hospicyjnym, pozyskaniu wolontariuszy. Mamy nadzieję, że problematyka końca życia, starości, osierocenia i żałoby przestanie być tabu dla młodych ludzi. Wśród chorych nieuleczalnie, obok ludzi starych są również młodzi ludzi, są także rodzice dzieci.


Tegoroczna kampania pozwoli, po raz kolejny promować ideę hospicyjną, przybliżyć nasze hospicjum, ułatwić komunikację z osobami starszymi i chorymi, zainteresować społeczeństwo możliwościami wsparcia działalności hospicjum - dodaje Henryka Kowalczyk. Już 4 października o godz.19.00 odbędzie się koncert Janusza Radka w ramach akcji "Gramy dla hospicjum" z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który przypada 11 października. Koncert odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju, a dochód z niego przeznaczony zostanie na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II. Natomiast 22 października będzie dniem sadzenia żonkili na skwerach w ramach "Pól Nadziei". - "Pola Nadziei" to program stworzony przez organizację charytatywną Marie Curie Care z Wielkiej Brytanii, koordynowany w Polsce przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Symbolem akcji jest żonkil. Ideą programu jest edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los chorych nieuleczalnie a także pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjów. Tego dnia młodzież spotka się na pikniku przy hospicjum. Od października do grudnia pracownicy i wolontariusze hospicyjni odwiedzą szkoły i informować będą o działalności hospicjum a także zachęcać do pracy wolontarystycznej. - Zapraszamy także do odwiedzenia hospicjum ."Otwarte drzwi hospicjum" służyć będą temu celowi. Zależy nam na przełamywaniu stereotypów na temat hospicjum. To jest miejsce, w którym toczy się życie, wbrew pozorom wcale nie jest przygnębiające. Od października do grudnia w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizować będziemy zadanie pod nazwą "Wolontariat hospicyjny - bliżej człowieka". Przeszkolimy kandydatów na wolontariuszy. Działania zainicjowane w czasie trwania kampanii staną się początkiem trwałej współpracy szkół z wałbrzyskim hospicjum - podkreśla Henryka Kowalczyk.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: