Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji podpisały porozumienie o współpracy. Porozumienie to jest pierwszym krokiem w realizacji programu na rzecz zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ZUS. W ramach współpracy instytucje będą prowadzić działania zmierzające do aktywizacji osób niepełnosprawnych poprzez realizowanie polityki równych szans oraz specjalne szkolenia dla osób niepełnosprawnych. Będą też współpracować w organizacji miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w oddziałach zakładu. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wesprze ZUS także w organizacji szkoleń dla pracowników ZUS w zakresie dostosowywania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych będących zarówno pracownikami, jak i klientami. Instytucje będą tak że współpracować w zakresie promocji i upowszechniania doświadczeń w tworzeniu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, a także podejmowania inicjatyw, akcji oraz przedsięwzięć, których celem będzie zmiana podejścia do osób niepełnosprawnych. Porozumienie zawarto bezterminowo.
– W wałbrzyskim oddziale od kilku lat zatrudnione są osoby niepełnosprawne, które są znakomitymi pracownikami - podkreśla Jerzy Gajos, dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu. Swoimi działaniami ZUS obejmie 3 grupy osób: niepełnosprawnych studentów chcących zdobyć doświadczenie zawodowe w trakcie studiów poprzez praktyki, niepełnosprawnych absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych stażem, osoby niepełnosprawne poszukujące zatrudnienia i pozostające w rejestrze osób bezrobotnych. Ponadto rozszerzona zostanie współpraca z innymi instytucjami: organizacjami pozarządowymi w zakresie upowszechniania wiedzy nt. możliwości ubiegania się o pracę w zakładzie przez osoby niepełnosprawne, wyższymi uczelniami - poprzez promocję praktyk studenckich w ZUS dla niepełnosprawnych studentów, organizacjami pozarządowymi prowadzącymi biura pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych - poprzez przekazywanie ofert pracy w Zakładzie. Pozwoli to na pozyskanie wykwalifikowanych kadr, rekrutujących się spośród osób niepełnosprawnych. ZUS będzie też prowadzić działania promocyjno - informacyjne w tym zakresie.
Źródło: (RAD) / 30minut
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejSzkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się już 15 stycznia 2025 roku.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej