Fakt funkcjonowania w poszczególnych dzielnicach Wałbrzycha Rad Wspólnot Samorządowych jest nieoceniony. Zaangażowanie ich członków w pomoc potrzebującym nie zna granic. W budynku przy ulicy Niepodległości, gdzie mieści się Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto, nowy rok rozpoczął się pracowicie i pomyślnie.
- Od października zdecydowaliśmy się na zbiórkę odzieży. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy naszej dzielnicy tak licznie przychodzą i deklarują pomoc. Na dobrą sprawę przyjmujemy wszystkie rzeczy, które mogą się przydać – mówi Dariusz Mrozicki z RWS Nowe Miasto.
Każdy mieszkaniec dzielnicy, i nie tylko, który chciałaby oddać na rzecz osób potrzebujących swoje niepotrzebne ubrania, stare meble, bądź też przestarzały sprzęt RTV i AGD, może to zrobić przychodząc osobiście do siedziby rady w budynku przy ulicy Piłsudskiego 102. Można także zadzwonić pod numer wspólnoty i nagrać się na automatyczną sekretarkę. Z miesiąca na miesiąc zainteresowanie i bezstronna pomoc wałbrzyszan są coraz większe. Zdaniem członków RWS Nowe Miasto, potrzeby nie rzadko są większe niż chęci ofiarodawców.
– Potrzeby są bardzo duże. Ludzie proszą o wszystko. Niestety, mniej jest ofiarodawców, a potrzebujących natomiast dużo, dużo więcej potwierdza Stanisława Stelmachowska, członek RWS Nowe Miasto.
Działalność członków Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto nie ogranicza się tylko do zbiórki potrzebnych rzeczy. Każda osoba, która ma problem czy to z zakłócającym spokój sąsiadem z bloku, czy też z chuliganami, może również szukać pomocy w swojej RWS.
– Wychodzimy naprzeciw społeczności. Każdy, kto ma jakiś problem, może przyjść do siedziby rady i tu o swoim problemie nam opowiedzieć. My postaramy się wszystkim, w miarę możliwości, pomóc – zapewnia Dariusz Mroziki.
Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Rada Wspólnoty samorządowej z Nowego Miasta organizowała festyny, konkursy, wyjazdy z dziećmi, spotkania integracyjne. Wszystko po to, żeby coś pozytywnego działo się w dzielnicy. Priorytetem działań RWS z Nowego Miasta jest także zapobieganie oznakom patologii społecznej, nie bez znaczenia jest także aktywizacja mieszkańców.
Jacek Serdeczny / 30minut
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejSzkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się już 15 stycznia 2025 roku.
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcej