sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Brak alimentów na dzieci?
2024-05-09 10:11

W życiu różnie bywa, jeśli chodzi o relacje i związki. Na początku często wydaje nam się, że o jest to, a dopiero, gdy na świecie pojawia się dziecko, okazuje się, że rodzice nie są w stanie poradzić sobie z codziennością. Dochodzi wtedy czasami do rozstania, rozwodu, a osoba, która pozostaje prawnym opiekunem dziecka, ma prawo do alimentów. Nie zawsze jednak jest to takie proste, aby te alimenty regularnie otrzymywać czy egzekwować.

W sytuacji, gdy nie otrzymujemy należnych alimentów na dzieci, nie tylko doświadczamy trudności finansowych, ale także obawiamy się o dobro naszych najbliższych. Brak regularnych środków utrzymania może istotnie wpłynąć na jakość życia dziecka oraz ograniczyć jego możliwości rozwoju i spełnienia potrzeb.


Po pierwsze, warto spróbować nawiązać dialog z drugim rodzicem i próbować wypracować porozumienie w sprawie alimentów bez konieczności interwencji sądowej. Może to być trudne, ale czasem możliwe jest osiągnięcie porozumienia na drodze negocjacji, zwłaszcza jeśli drugi rodzic jest świadomy swoich obowiązków i chętny do współpracy.

Jeśli negocjacje nie przynoszą rezultatów lub drugi rodzic odmawia płacenia alimentów, należy rozważyć skierowanie sprawy do sądu. W takiej sytuacji pomocny może być adwokat lub radca prawny, który pomoże w przygotowaniu i złożeniu pozwu o alimenty oraz reprezentacji przed sądem.

Przed podjęciem decyzji o skierowaniu sprawy do sądu, warto również zebrać wszystkie dokumenty potwierdzające wysokość zarobków drugiego rodzica, takie jak zaświadczenia o zatrudnieniu, dokumenty podatkowe czy umowy o pracę. Im więcej dowodów, tym większa szansa na uzyskanie korzystnego wyroku sądowego.

Skorzystanie z pomocy prawnika z pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji - prawnik alimenty Bielsko-Biała pomoże sprawniej uzyskać, a przy tym my sami oszczędzimy wiele stresujących sytuacji. Oprócz tego, doświadczony prawnik specjalizujący się w sprawach rodzinnych i alimentacyjnych będzie potrafił udzielić fachowej porady, pomóc w zebraniu niezbędnych dokumentów oraz złożeniu pozwu o alimenty.

W Polsce, sąd może wydać nakaz zapłaty oraz zająć majątek lub pensję drugiego rodzica w celu egzekucji należnych alimentów. Dzięki pomocy prawnika można skutecznie prowadzić postępowanie sądowe i działać w interesie dziecka, zapewniając mu stabilność finansową i odpowiednie warunki rozwoju.

Ważne jest, aby podczas podejmowania działań prawnych w sprawie alimentów kierować się zawsze dobrem dziecka i unikać eskalacji konfliktu między rodzicami. Dlatego też warto szukać rozwiązania, które będzie najlepsze dla wszystkich zaangażowanych stron, a pomoc prawna może w tym znacząco pomóc.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: