sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Aktywność mieszkańców - dzielić się, nie tylko od święta
2022-12-19 10:48

Każdy z nas wie, jak to jest, gdy nagotuje się za dużo jedzenia na święta czy inne okazje. Przez kolejne dni trzeba zjadać niemal na siłę przygotowane potrawy, bo jeśli nie zdążymy, zmarnujemy pożywienie. Nie musi tak się jednak dziać! Jeśli mamy nadmiar jedzenia, możemy się po prostu podzielić z innymi. I nie tylko od święta! W Dzierżoniowie można takie jedzenie po prostu zostawić w lodówce społecznej. Warto dzielić się z innymi nie tylko z okazji świąt!


Specjalna chłodziarka stoi przy wejściu do Ośrodka Pomocy Społecznej od ul. 11 listopada już od maja, druga taka stanęła w grudniu przy parafii „Na skałkach”. Z lodówki może skorzystać każdy, kto ma taką potrzebę. Można w niej zostawiać produkty żywnościowe lub je brać, jeśli ich potrzebujemy.

 

Społeczna lodówka daje nie tylko szansę na wzięcie udziału w akcji pomocowej dla potrzebujących, ale też wpisanie się w ekologiczny trend „no waste” - czyli niemarnowania jedzenia.

 

Można w niej zostawiać takie produkty spożywcze, które sami chcielibyśmy zjeść - to najprostsza zasada do zapamiętania. W lodówce można umieszczać tylko produkty świeże, nieprzeterminowane oraz te, które minimalnie są po terminie określony jako „najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyły daty „należy spożyć do”.

 

W specjalnej chłodziarce można również zostawiać produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka itd. (wszystkie muszą być w nieuszkodzonych opakowaniach), produkty w opakowaniach zamkniętych typu konserwy, słoiki, próżniowe, sery, jogurty, twarogi w oryginalnie zamkniętych opakowaniach oraz pieczywo, warzywa i owoce. Osoby, które chcą pomóc potrzebującym mogą również przekazywać wyroby własne – przetwory, ciasto, gotowe dania starannie i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem i datą przygotowania.

 

To świetna okazja, by np. po domowym przyjęciu czy świętach, przekazać nadmiar dobrego jedzenia osobom w potrzebie. Lodówka jest czynna całą dobę, każdy ma do niej swobodny i oczywiście nieodpłatny dostęp.

 

Źródło: dzierznoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: