„Ogródek aktywnego relaksu” to ostatni z czterech zrealizowanych w tym roku projektów sfinansowanych przez Fundusz Toyoty. Ogródek został oddany do użytku w miniony poniedziałek.
Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu przy wsparciu fabryki Toyoty w Wałbrzychu, innych partnerów projektu oraz wolontariuszy zrealizował przy swojej placówce edukacyjnej przy ulicy Paderewskiego 17 w Wałbrzychu projekt „Ogródek aktywnego relaksu”.
Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu w kształcie czworoboku, przylegającego bezpośrednio do budynku, usytuowanego obok boiska szkolnego. W ramach całej inwestycji została usunięta murawa, teren został wyrównany i pokryty tłuczniem a ciągi pieszych zostały utwardzone. Ogródek został wyposażony w szereg urządzeń do streetworkout’u, stół do gry ping ponga, boisko do petanque oraz siedziska i leżaki. Ogródek ma pełnić funkcje rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkoły, ich rodzin i lokalnej społeczności. W „Ogródku aktywnego relaksu” mogą odbywać się zajęcia wychowania fizycznego oraz wszelkie plenerowe zajęcia integracyjne.
„Najcenniejsze przy realizacji takich projektów jest to, że angażujemy uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracują nad jednym projektem, aby później wspólnie z całą społecznością szkolną i lokalną móc korzystać z tego miejsca.” – podkreśla pani Beata Urbaniak, Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Wałbrzychu.
Zgodnie z założeniami Funduszu Toyoty obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać. Kolejna edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z regionu wałbrzyskiego zostanie ogłoszona jesienią b.r.
Rzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcejAż 6 akcji krwiodawstwa w Świebodzicach zaplanowało w tym roku RCKiK Wałbrzych. Tradycyjnie autokar parkować będzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbędzie się już 24 lutego.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała grant w wysokości 136 000 zł na rozwój usług opiekuńczych dla seniorów w ramach projektu „Premia Społeczna”, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy.
czytaj więcej