sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Projekt Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój
2018-09-27 15:47

Klub MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój po udanym projekcie dotyczącym przekazania defibrylatora AED na Halę Sportową w Szczawnie-Zdroju i przeszkoleniu 50 dzieci z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, chciałby dalej kontynuować swoją działalność w tym kierunku.


Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Realne Marzenia” z Olkusza złożyliśmy wniosek w programie PZU PomocToMoc - www.pomoctomoc.pzu.pl dotyczący zorganizowania w Szczawnie-Zdroju szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z wykorzystaniem innowacyjnego symulatora w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz zakup 12 defibrylatorów AED, które rozlokowane zostaną w kluczowych dla miasta miejscach. Nasz projekt zakłada przeszkolenie z pierwszej pomocy 300 osób mieszkających, uczących się i pracujących w Szczawnie-Zdroju. Będą to uczniowie szkół, pracownicy Urzędu Miasta, Biblioteki, czy też mieszkańcy Uzdrowiska.

Złożenie wniosku do programu PomocToMoc poprzedziły konsultacje społeczne, w których otrzymaliśmy kilka pozytywnych odpowiedzi, że przeprowadzenie kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej w naszej gminie jest jak najbardziej zasadne i potrzebne. Różne środowiska wyrażają poparcie i chęć udziału w organizowanym przez nas szkoleniu (Urząd Gminy, Biblioteka, Szkoła, Stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój i Szczawno Zdrój Możliwości, Przychodnia, mieszkańcy Szczawna-Zdroju) w przypadku jego realizacji. Społeczność Szczawna-Zdroju czuje bowiem potrzebę nieustannego kształcenia się w tematyce udzielania pierwszej pomocy, bowiem każda sytuacja, gdzie trzeba udzielić pierwszej pomocy jest stresująca i każde kolejne szkolenie pomoże uczestnikom opanować stres i nerwy w sytuacjach, gdzie faktycznie będzie potrzebna ich pomoc. Technologia VR pozwala na odbycie szkolenia w wymiarze 3D. Nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, może przydać się kursantom na każdym etapie ich życia. Nie można określić kiedy to nastąpi i najlepiej, aby takich sytuacji było jak najmniej. Niestety, zagrożenia czyhają na nas wszędzie i musimy być przygotowani w każdym momencie życia, aby stawić im czoła.

O tym, czy projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” znajdzie uznanie w oczach PZU i zostanie sfinansowany dowiemy się do 10 października. Oprócz oceny czysto merytorycznej projektu, wpływ na jego akceptację ze strony organizatorów, może mieć fakt, czy projekt jest „popularny” wśród mieszkańców, mediów i osób chcących w nim uczestniczyć. W związku z tym proszę o udostępnienie tej informacji na Waszych portalach, a wszystkich odbiorców o polubienie naszego projektu na stronie www.pomoctomoc.pzu.pl/node/427 , gdzie wspólnie możemy pokazać, jak ważna jest dla nas wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy, która niejednokrotnie może uratować komuś życie. Gdyby udało się wdrożyć nasz projekt w życie, stalibyśmy się jedną z bazpieczniejszych, jak nie najbezpieczniejszych gmin w Polsce, pod względem wyposażenia w AED i przeszkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. #RazemMożemyWięcej

Dziękuję za wsparcieAutor: Paweł Danielak


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: