Dziś o godz. 18.00 w Sali Maksymiliana zamku Książ odbędzie się recital fortepianowy pochodzącej z Japonii pianistki Atsuko Seta. Ta bardzo utytułowana solistka koncertowała w wielu krajach na całym świecie. Na swoim koncie ma występy m.in. w Kyoto, Osace, Tokio, Los Angeles, Sofii i Warszawie. Wystąpiła też w Carnegie Hall w Nowym Atsuko Seta związała się szczególnie z Wałbrzychem, przyjeżdża do naszego miasta regularnie od 1997 roku prezentując się naszym melomanom zarówno w koncertach symfonicznych organizowanych przez Filharmonię Sudecką jak również w koncertach muzyki kameralnej i recitalach fortepianowych. Atsuko Seta wciąż doskonali swój warsztat, wypracowała również swój niepowtarzalny i ceniony styl gry, który cechuję się zarówno płynnością jak i niezwykłą dynamiką. Jorku. Recital w zamku Książ będzie koncertem charytatywnym, artystka zagra dla mieszkańców Polski dotkniętych przez powódź. Atsuko Seta ma już w swoim dorobku koncerty charytatywne, pięć lat temu zagrała charytatywny koncert w Osace, upamiętniający ofiary trzęsienia ziemi w Kobe z 1995 roku. W dzisiejszym recitalu będziemy mogli wysłuchać utwory m.in. Fryderyka Chopina. Wstęp wolny, ale podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz powodzian.
Źródło: 30 minut
Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA, który w tym roku odbędzie się w dniach 30 listopada - 6 grudnia!
czytaj więcejFundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcej