Wolontariusze fabryki Toyota razem z Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu wydali wspólnie kalendarz charytatywny. Całkowity dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na bieżące potrzeby placówki. W kalendarzu wykorzystano zdjęcia ze wspólnych akcji organizowanych przez pracowników TMMP na rzecz Domu Małego Dziecka realizowanych w ramach programu wolontariatu „PoMOCz Toyoty”. Były to między innymi prace porządkowe i remontowe wykonywane przez wolontariuszy na terenie domu dziecka, przekazanie darów rzeczowych, organizacja imprez dla dzieci takich jak bal karnawałowy czy Dzień Dziecka. – Od kilku lat wolontariusze Toyoty aktywnie pomagają naszej placówce, za co jesteśmy im wdzięczni. Poszczególne kartki kalendarza ukazują historię tej pomocy i realizowane wspólnie akcje. Samo zaś wydawnictwo to kolejny przykład ciekawej inicjatywy i zarazem udanej współpracy- stwierdziła Alicja Florczak--Rogowska, dyrektor Domu Małego Dziecka. - Pomysł się sprawdził i dlatego postanowiliśmy go powtórzyć. poprzednio cały nakład 500 szt. Rozszedł łię w ciągu kilku dni. Liczymy, że i teraz nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy wspomogą naszą akcję iuda się w całości rozdystrybuować wszystkie wydrukowane egzemplarze- powiedziała inicjatorka akcji Magdalena Ogrodnik z Klubu Wolontariusza. Koordynacją prac przygotowawczych, druku oraz dystrybucją kalendarza na terenie zakładu i miasta zajął się działający na terenie fabryki Klub Wolontariusza oraz dom dziecka. Osoby chętne mogą nabyć egzemplarz w Domu Małego dziecka przy ul. Asnyka 13 w cenie10 złotych. - Cieszymy się, że w tym świątecznym okresie są osoby, które pamiętają o tym, że nie każdy może go spędzić w rodzinnym gronie. Każda forma pomocy dla tych dzieci znaczy bardzo dużo - podsumowała inicjatywę Magdalena Ogrodnik.
źródło: 30minut
Rzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcejAż 6 akcji krwiodawstwa w Świebodzicach zaplanowało w tym roku RCKiK Wałbrzych. Tradycyjnie autokar parkować będzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbędzie się już 24 lutego.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała grant w wysokości 136 000 zł na rozwój usług opiekuńczych dla seniorów w ramach projektu „Premia Społeczna”, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy.
czytaj więcej