W Karpaczu odbyły się "Wyjazdowe warsztaty psychologiczne i aktywizacji społeczno- zawodowej". Beneficjentami warsztatów byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, młodzież z niepełnosprawnością intelektualną posiadająca znaczny, umiarkowany lub lekki stopień niepełnosprawności.
Organizatorem sesji wyjazdowej było Stowarzyszenie na rzecz ochrony zdrowia psychicznego, zwłaszcza dla osób dotkniętych ciężką chorobą oraz wykluczeniem społecznym, działające przy Ośrodku Treningu i Terapii "Dumas". Udział w sesji wyjazdowej był bezpłatny, organizator zapewnił również transport.
W ramach warsztatów odbywały się zajęcia grupowe i indywidualne
z psychologiem, doradcą zawodowym i rehabilitantem społecznym. Grupa warsztatowa liczyła 12 beneficjentów oraz trzech opiekunów. Sesja umożliwiła uczestnikom skorzystanie z bezpłatnych porad fachowców, którzy na co dzień udzielają wsparcia i pomocy wszystkim, którzy chcą być aktywni zawodowo pomimo trudności wynikających z ich stanu zdrowia.
Już w grudniu zorganizowana zostanie kolejna sesja wyjazdowa, tym razem dla rodziców osób niepełnosprawnych.
Ewa Frąckowiak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha
Tel. 66 55 189, 602 72 58 31
Fax. 66 55 118
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w mobilnej akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 lutego w Świebodzicach.
czytaj więcejRzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcej