Sprzed wałbrzyskiego Ratusza odjechał kolejny transport z darami dla powodzian. I tym razem samochód Caritasu załadowany był po brzegi. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Akcja zbiórki darów wciąż trwa. Można je przynosić do Ratusza (pokój nr 3S, wejście od ul. Kopernika) w godzinach pracy urzędu - od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, we wtorki do godz. 18.00.
Szczególnie potrzebne są koce, kołdry i poduszki, pościel, gumowce, środki czystości, konserwy oraz żywność do szybkiego przygotowania. Koordynatorem zbiórki darów jest Sylwia Kołacz - Urząd Miejski w Wałbrzychu tel. 74 66 55 179. Zbiórka prowadzona jest w porozumieniu z Caritas Polska, który uruchomił na rzecz powodzian numer charytatywny, pod który można wysyłać sms-y i otworzył specjalne konto, gdzie oczekiwane są wpłaty pieniężne.
SMS o treści "Pomagam" można wysyłać pod nr 72052 (2,44 zł z VAT)
Dowolną kwotę można wpłacić bezpośrednio na konto:
CARITAS POLSKA
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millennium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
z dopiskiem: "Powódź południe"
źródło: um.walbrzych.pl
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w mobilnej akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 lutego w Świebodzicach.
czytaj więcejRzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcej