Świdniczanin Michał Działowski wyjeżdża do Mongolii uczyć dzieci języka angielskiego. Wyprawa trzech studentów wyrusza w poniedziałek, 16 sierpnia. Michał Działowski odwiedził w piątek, 13 sierpnia prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka.
Miasto wspiera wyprawę.
– Mongolia jest ciągle krajem mało popularnym i często zapomnianym w różnych akcjach organizacji pozarządowych. My chcemy zrobić coś, co połączy naszą studencką pasję z przygodą. Język angielski to szansa i przyszłość dla młodych mieszkańców kraju, kojarzonego głównie ze stepami. Taka wiedza zaprocentuje na dalszym etapie życia. Być może będzie to także wspaniała inspiracja do dalszej nauki i podejmowanie wyzwań edukacyjnych – dodaje Michał Działowski, uczestnik wyprawy edukacyjnej MONGOLIAng 2010.
– Z dumą patrzymy, jak kolejny świdniczanin spełnia swoje marzenia. Podczas wyprawy do Mongolii wraz z kolegami nie tylko uczyć będzie języka angielskiego, ale chce również wspomóc poszkodowanych przez ostrą zimę. Powodzie, które nawiedzają Polskę uczą nas solidarności z potrzebującymi. Tym lepiej rozumiemy mieszkańców Mongolii, którzy stracili dobytek podczas ciężkiej zimy. Dlatego dokładamy swoją cegiełkę, by umożliwić jednej z osad normalne funkcjonowanie – mówi prezydent Wojciech Murdzek i dodaje: – Podziwiamy trójkę śmiałków za ich determinację, chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami oraz otwartość na potrzebujących. Życzymy udanej wyprawy.
Szczegółowe informacje oraz na www.wyprawa-mongolia.blogspot.com, mongoliang.blip.pl, twitter.com/MONGOLIAng
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w mobilnej akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 lutego w Świebodzicach.
czytaj więcejRzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcej