Wyremontowany dzięki społecznej inicjatywie Oddział Dziecięcy noworudzkiego szpitala został oficjalnie otwarty 27 kwietnia br.
W otwarciu udział wzięli: przedstawiciel wiceministra zdrowia Jakuba Szulca - Maciej Awiżeń, poseł Monika Wielichowska, starosta kłodzki Krzysztof Baldy, wicestarosta kłodzki Marek Jagódka, przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kłodzkiego Leszek Ujma, dyrektor SP ZOZ Kłodzko dr Aleksander Niedzielski, radny powiatu kłodzkiego i członek Rady Społecznej przy SP ZOZ Kłodzko Paweł Marciniak, burmistrz Tomasz Kiliński, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Październiak, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Frącek, reprezentujący sponsorów – Czesław Kantorski i Wiesław Miśkiewicz.
Gości przywitał i z dumą oprowadził po oddziale, relacjonując zakres wykonanych prac, jego ordynator dr Dariusz Zabłocki.
Inicjatywa remontu zagrożonego likwidacją oddziału dziecięcego podjęta przez władze miasta spotkała się z przychylnością władz powiatu oraz ogromną życzliwością i zaangażowaniem władz gminy Nowa Ruda i gminy Radków, wielu firm, przedsiębiorców i prywatnych osób, którym na sercu leży dobro małych pacjentów, pozwalając zachować oddział dziecięcy w obecnym miejscu. O zakresie wykonanych w ramach remontu prac pisaliśmy już na łamach Informatora Samorządowego. Przypomnijmy tylko w skrócie, że dokonano wymiany poszycia dachowego i rynien, instalacji c.o., stolarki okiennej, wyremontowano wszystkie sale i pozostałe pomieszczenia szpitalne, zainstalowano monitoring sal chorych.
Ordynator D. Zabłocki podkreśla, iż wszystkie dokonane modernizacje wpisują się w normy i standardy unijne, czyniąc z oddziału miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom, jak również personelowi szpitala, gdyż standard warunków pracy uległ ogromnej poprawie.
Źródło: um.nowaruda.pl
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w mobilnej akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 lutego w Świebodzicach.
czytaj więcejRzecznik Praw Pacjenta, we współpracy z Alzheimer Polska, uruchomił ogólnopolską bezpłatną infolinię „Helpline” skierowaną do osób chorych na chorobę Alzhei-mera oraz inne zaburzenia otępienne, a także do ich rodzin i opiekunów.
czytaj więcejDo piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
czytaj więcej26 lutego nasze miasto połączy się z miliardami ludzi na całym świecie w ramach akcji ONE BILLION RISING – największej globalnej kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy seksualnej i fizycznej wobec kobiet i dziewcząt.
czytaj więcej