sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Świdnicka konferencja przeciwko przemocy
2009-03-30 08:45

Ponad 130 osób na co dzień zajmujących się problemami przemocy w rodzinie wzięło udział w Świdnicy w specjalnej konferencji "Razem bezpieczniej” oraz warsztatach tematycznych.
Realizuje je miasto Świdnica i powiat świdnicki w ramach przedsięwzięcia nazwanego "Drużyna”. Powód? Samorządy oraz instytucje pomocy społecznej chcą wspólnie działać i pomagać potrzebującym, ofiarom przemocy, a szczególnie krzywdzonym dzieciom. Czwartkowa konferencja, 26 marca, poświęcona była właśnie przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci.
- Jestem głęboko przekonany, że tylko działaniem w grupie dorośli mogą się zmierzyć z problemem przemocy w rodzinach. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Przegapienie jakiejkolwiek sytuacji to dramat dotyczący ludzkiego życia. W pojedynkę niewiele uda się zdziałać, dlatego cieszę się z takiego zainteresowania konferencją i warsztatami – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.


- Istotna jest wspólna pomoc i interwencja, bo tak robi drużyna. Właśnie taką drużynę tworzymy i w różnych sytuacjach życiowych staramy się działać oraz pomagać każdej rodzinie. Razem możemy zdziałać więcej – dodaj Zygmunt Worsa, świdnicki starosta.

- Dziecko najbardziej szczęśliwe jest w rodzinie, ale musi to być zdrowa rodzina. Należy zrobić wszystko i połączyć siły, by dziecko i rodziny zyskiwały odpowiednie wsparcie – uważa Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, który uczestniczył w świdnickiej konferencji.

W czwartkowej konferencji i warsztatach wzięli udział m.in. pedagodzy i dyrektorzy szkół, psychologowie, sędziowie, policjanci, pracownicy socjalni, przedstawiciele świetlic środowiskowych.

Wśród prelegentów znaleźli się:
- Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy;
- Agata Filip, pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, pracownik Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze;
- Mirosława Kątna, psycholog, przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka;
- Robert Klimkiewicz, psycholog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Świdnicy;
- Justyna Kwiatek, sędzia Sądu Rejonowego w Świdnicy, Wydział Karny;
- Sabina Lasok-Chwiedoruk, psycholog, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, biegły sądowy;
- Agnieszka Widera-Wysoczańska, adiunkt Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródło: um.swidnica.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: