sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Mieszkanie na start w dorosłe życie
2010-10-21 14:57


Mieszkanie usamodzielniające dla pełnoletnich wychowanków domów dziecka w piątek, 15 października, zostało przekazane czworgu młodych pensjonariuszy. Lokal znajduje się w zasobach komunalnych Gminy Świebodzice, w nowo wyremontowanym budynku komunalnym. Gmina Świebodzice przekazała mieszkanie na rzecz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, w ramach swojego wkładu świebodzicki samorząd w pełni wyposażył także łazienkę. Młodzi ludzie będą się tu mogli poczuć naprawdę jak we własny domu.

- Gdy przypominam sobie, jak przekazywaliśmy kilka lat temu obiekt po dawnym pogotowiu na rzecz Świebodzic, jaka to była rudera, aż trudno uwierzyć, że to ten sam budynek - kręcił głową starosta świdnicki Zygmunt Worsa, oglądając wnętrza kamienicy, w której znajduje się mieszkanie chronione. Samo mieszkanie także wzbudziło prawdziwy zachwyt pana starosty i zaproszonych gości. 92 metry kwadratowe, obszerny przedpokój, duża kuchnia z jadalnią, naprawdę spora łazienka i trzy przestronne pokoje, w których będzie mogło wygodnie mieszkać czworo ludzi: dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Wszystko wyposażone w nowe, ładne meble, pościel, talerze i sztućce tylko czeka, by się wrowadzić.

- Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej mającej na celu przygotowanie osoby w nim przebywającej, do prowadzenia samodzielnego życia, zapewnia warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w integracji ze społecznością lokalną. Wszystko to prowadzone jest pod opieką specjalistów - wyjaśnia Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. - Skierowana do mieszkania chronionego młodzież może w nim mieszkać przez okres maksymalnie trzech lat. Pobyt w mieszkaniu chronionym będzie odpłatny. Odpłatność reguluje uchwała Rady Powiatu.Dyrektor Galewska ogromnie dziękowała burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi za przekazanie mieszkania. Ten udział Gminy Świebodzice w pomocy młodym ludziom, zaczynającym dorosłe życie cieszy tym bardziej, że zamieszka tu między innymi młody człowiek pochodzący z naszego miasta.

- Mam nadzieję, że będzie się tu tym młodym ludziom dobrze mieszkać, mieszkanie jest wspaniale przygotowane, jego lokatorzy nadal mogą też liczyć na naszą pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych - mówił podczas przekazania lokalu burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
W uroczystości wzięli także udział: Zygmunt Worsa, starosta świdnicki, Beata Galewska, szefowa PCPR, Daria Kurek, radna Powiatu Świdnickiego, Izabela Siekierzyńska, dyrektor świebodzickiego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz radny miejski Łukasz Kwadrans, który jest zawodowym kuratorem sądowym.

Jest to już szóste tego typu miejsce w powiecie świdnickim dla dzieci z domu dziecka. Wcześniejsze cztery prowadzone są jako filie Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej, jedno prowadzone jest przez Fundację Ziemi Świdnickiej na rzecz Profesjonalnej Pomocy SKSK, a w ubiegłym roku PCPR otworzyło podobne mieszkanie dla pięciu osób w Świdnicy. W sumie we wszystkich mieszkaniach usamodzielnienia mieszka czterdziestu siedmiu niepełnoletnich wychowanków i dziewięciu pełnoletnich. Warunki, jakie w nich panują, zbliżone są do tych, w jakich mieszkają ich rówieśnicy z pełnych rodzin.

 

 

źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: