sowie

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-10-24 12:56

Ostatni komentarz: Wystarczy przeczytać i zrozumieć, a nie interpretować wg własnego rozumu to nie wiersz!!!
Wyraźnie masz napisane, że wiadomość możesz zostawiać na automatycznej sekretarce w każdym dniu o dowolnej porze :)
dodany: 2009.06.11 12:26:09
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-05-07 21:58

Ostatni komentarz: Witam,brawo Panie Prezydencie Murdzek za udostępnienie bezpłatnie lokalu na biuro i,że w Świdnicy nareszcie będzie gdzie udać się po pomoc prawną.
dodany: 2009.05.10 11:40:40
przez: roman
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Data newsa: 2008-08-22 13:28

Ostatni komentarz: bardzo się cieszę,że Juli udało się przeżyć.moja córeczka urodziła się z wagą 650g w 23 tyg. ciąży ale niestety mogłam się nią nacieszyć tylko m-c - 3 dni .zmarła 5 września tego roku.trzymam za Juleczkę kciuki-silna kobietka!!!!
dodany: 2008.11.01 20:51:58
przez: joanna28
czytaj więcej
Wakacje dzieci z wałbrzyskiego Domu Dziecka
2010-09-06 10:15

To były szczególne wakacje dla dzieci z Dolnego Śląska. Najmłodszym z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu radosny i beztroski czas zafundowała Fundacja Warty i Kredyt Banku S.A. „Razem możemy więcej” we współpracy z wałbrzyskim Stowarzyszeniem Forum Aktywności Lokalnej. Trzydzieścioro dzieci z dotkniętej tegoroczną powodzią gminy Ryglice w powiecie tarnowskim przez dwa tygodnie wypoczywały w bazie letniej Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu. Pobyt sfinansowano dzięki firmom oraz prywatnym darczyńcom z naszego regionu, a inicjatorem tej akcji była posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

 

 

 


Teraz najmłodsi wracają już do normalnego przedszkolno-szkolnego życia. Pozostały wspomnienia. Dzieci z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu już po raz kolejny objęła swoją opieką Renata Klein. Na co dzień pracownica wałbrzyskiego oddziału Kredyt Banku SA oraz wolontariuszka stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej. Dzięki jej staraniom podczas tegorocznych wakacji udało się zorganizować letni wypoczynek dla maluchów z placówki opiekuńczej.

– Było warto. Dzieciaki były takie szczęśliwe bawiąc się na morskiej plaży- mówi Renata Klein. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Warty i Kredyt Banku S.A. „Razem możemy więcej”. Fundacja na ten cel przekazała 5000 złotych. Podopieczni Domu Małego Dziecka wyjechali wraz z opiekunami na 2 tygodniowy odpoczynek do Ustronia Morskiego.Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. Spotkanie z piratami w wiosce pirackiej, harce w ogromnym domu zabaw, jazda cufcią do latarni morskiej w Gąskach, kino, wizyta w skansenie chleba. Pogoda dopisała więc nie zabrakło też plażowania i taplania się w morskiej wodzie. Dzieciaki wróciły zachwycone. W Wałbrzychu na odruch serca mogły też w tym roku liczyć dzieci obszarów objętych powodzią. Dzięki staraniom posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej kilkanaście osób prywatnych i firm złożyło się na sfinansowanie kolonii letnich w Wilczu dla trzydzieściorga najmłodszych.

– Pomysł pojawił się podczas spotkania koła społeczno gospodarczego platformy obywatelskiej w powiecie wałbrzyskim, któremu przewodniczę. Nie chcieliśmy jednak, aby sprawa była kojarzona politycznie, dlatego zbiórkę publiczną ogłosili harcerze, my pomagaliśmy gromadzić pieniądze – mówi posłanka. Komendantka wałbrzyskiego hufca Nadzieja Homenda, nie miała wątpliwości, że pomysł był bardzo dobry. – Cały pobyt chcieliśmy zorganizować w taki sposób, żeby dzieciaki stale miały coś ciekawego do roboty i nie myślały o przeżytej traumie. Chyba się udało, bo nikt nie chciał wracać do domu – opowiada. Najmłodszy z uczestników miał 7, a najstarszy 18 lat. Nad jeziorem w Wilczu spędzili dwa tygodnie. – Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Byliśmy przygotowani na taką sytuację, że niektóre dzieci przyjadą tylko z tym co mają na sobie. Nie wiedzieliśmy czy po strasznych przeżyciach w ogóle będą chciały włączyć się do zabawy. Okazało się jednak, że grupa była świetna. Doskonale się z nimi dogadywaliśmy – mówi Homenda. Wyjazd ten nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc firm i osób prywatnych z naszego regionu. – Dziękuję naszym lokalnym mediom za nagłośnienie sprawy. To w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu. Pobyt jednego dziecka kosztował 700 złotych. To sporo pieniędzy – wyjaśnia posłanka Mrzygłocka.

 

źródło: regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: